GAZ-SYSTEM DLA EDUKACJI W GMINIE KOZIENICE

zd1

Gmina Kozienice uzyskała dofinansowanie w wysokości 30 000,00 zł w ramach II edycji Programu „GAZ-SYSTEM dla edukacji”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie edukacji uczniów w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu w celu doposażenia klasopracowni szkolnych oraz sprzętu IT do nauki zdalnej, jak również na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne uczniów. Do PSP nr 2 w Kozienicach przekazanych zostanie 11 laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi. Dodatkowo, uczniowie wszystkich klas tej placówki będą mieli szansę uczestniczyć w warsztatach poświęconych zwalczaniu negatywnych skutków izolacji w okresie pandemii COVID-19. Kluczowe zagadnienia w ramach spotkań z psychologiem to: zwiększenie integracji uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej, ponowne przystosowanie się do nauki stacjonarnej czy wpływ mediów elektronicznych na zdrowie ucznia.

zd3