Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego

Witamy na naszej witrynie

Święto Niepodległości


20201030_160659
11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku w związku z sytuacją to ważna dla nas wszystkich święto obchodzimy w zupełnie inny sposób. Nie możemy manifestować radości z powodu odzyskania 102 lata temu naszej niepodległości. Nasi przodkowie również mieli swój udział w walce o niepodległość, ale również innym działaniom, które pozwoliły na przetrwanie polskiej świadomości, kultury i tradycji narodowe. Chwała tym wszystkim bohaterom, dzięki którym możemy żyć w wolnym i pięknym kraju. Nasza szkoła w sposób szczególny jest pamiątką odzyskania niepodległości. Rada Miasta Kozienice dla uczczenia 10-lecia niepodległości postanowiła ufundować naszą szkołę. Ostatecznie szkołę oddano do użytku w 1932 roku. Jesteśmy wdzięczni władzom miasta, które prawie 100 lat temu wiedziały, ża taka forma upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia będzie najodpowiedniejsza. Czytaj więcej