Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego

Witamy na naszej witrynie

Dyskoteka AndrzejkowaUczniowie naszej szkoły w akcji! Po trudach próbnych egzaminów przyszedł czas na relaks. W ramach zabawy andrzejkowej są tańce, gry i zabawy bez końca... Już czekamy na kolejną dyskotekę.Czytaj więcej

Próbny egzaminOd dziś przez trzy dni uczniowie naszej szkoły będą pisali próbny egzamin gimnazjalny z Nową Erą. Rozwiążą sześć testów, które sprawdzą ich wiadomości zdobyte w czasie nauki w gimnazjum. Dzięki temu dowiedzą się, co muszą powtórzyć przed kwietniowym egzaminem. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.Czytaj więcej

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych16 listopada 2018 roku o godzinie 10.00, odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, do której przygotowywały się pod kierunkiem wychowawczyni Pani Urszuli Mroczek - Nowak. Dzieci, mimo stresu, świetnie poradziły sobie z częścią artystyczną, jak również poważnie podeszły do składania przysięgi. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczyła dyplomy i legitymacje szkolne, jako symbol przyjęcia ich w poczet PSP nr 2 im Króla Zygmunta Starego. Po uroczystościach z sali gimnastycznej uczniowie przenieśli się na teren szkoły gdzie zasadzili drzewo klas pierwszych rocznik 2018/2019.
Serdecznie witamy wszystkich uczniów w naszym gronie i jako nauczyciele zobowiązujemy się wspierać Was i umożliwiać jak najlepszy rozwój intelektualny.
Czytaj więcej

100-lecie Odzyskania Niepodległości


9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za przygotowanie pięknego programu artystycznego.

Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy i ciekawa lekcja historiiDnia 6 listopada uczniowie klasy 5a i 4a byli na wycieczce szkolnej w Warszawie. Głównymi punktami wycieczki był musical „Piotruś Pan” w Teatrze Buffo, oraz lekcja historii
w Muzeum Narodowym.
Czytaj więcej

Międzynarodowy dzień postaci z bajekMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest w listopadzie. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie klas młodszych uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.
Czytaj więcej

Warsztaty chemiczne na UMCSChemia? Naszym uczniom niestraszna! Aktywnie uczestniczyli w warsztatach chemicznych na UMCS, następnie wykorzystali wiedzę w kuchni, przygotowując pyszne cebularze – przysmak kuchni lubelskiej, a jak szaleć to szaleć! – Podziemny Lublin wcale nie straszy.
Czytaj więcej