Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego

Witamy na naszej witrynie

Projekt "Dobry start w przyszłość"

plakat-elipsaCzytaj więcej

"Czytam z klasą"

"Czytam z klasą" - tym razem klasa IA realizowała jedno z zadań projektu w Bibliotece Publicznej. Dzieci wysłuchały kolejnego rozdziału książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i wykonały własne papierowe, kolorowe i literkowe skarpetki. Pani bibliotekarka zachęciła wszystkich do czytania kolejnych części tej lektury.czytam_z_klasaCzytaj więcej

Jak być dobrym kumplem?

Jak być dobrym kumplem ???? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 1B z PSP2 na zajęciach w formie warsztatów zorganizowanych przez kozienicką Mediatekę. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie odpowiadali na pytania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Dziubie za ciekawą i pouczającą lekcję.
jakbyckumplemCzytaj więcej

Radosny uśmiech

Dzisiaj, tj. 14 listopada 2019 roku kolejna grupa uczniów z naszej szkoły przeszła szkolenie dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Uczniowie z klas 1A i 1B obejrzeli film pt.: "Radosny uśmiech - Radosna przyszłość", uczyli się prawidłowo szczotkować zęby, a na koniec każde dziecko otrzymało pastę do zębów firmy Colgate. Całość przygotowała i poprowadziła Magdalena Głowacka-Karcz pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach.
radosnyusmiechCzytaj więcej

Alternatywna lekcja historii

Alternatywna lekcja historii w klasie 5a.!!!!
Uczniowie kreatywnie i w sposób profesjonalny przygotowali dramę na lekcję z mitologii.
Nie zabrakło Ateny,🛡🛡🛡 Hery, Afrodyty🕊🕊🕊 a także potężnego Zeusa.⚡⚡⚡
Świetna zabawa połączona z poznaniem nowych treści na długo pozostanie nam w pamięci!!!alterhistoriaCzytaj więcej

Stypendia Burmistrza Gminy Kozienice

Dziś grono naszych uczniów otrzymało stypendia Burmistrza Gminy Kozienice
GRATULUJEMY
stypendia1-2019Czytaj więcej