Strajk- apel nauczycieli

Szanowni Rodzice,
Nauczyciele w ramach swojej pracy troszczą się każdego dnia o dobro Państwa dzieci – przekazują wiedzę, organizują pomoc psychologiczno-pedagogiczną, wyjazdy edukacyjne, zajęcia pozalekcyjne, systematycznie dokształcają się, żeby skuteczniej edukować i pomagać. Pełniąc tę szczególną misję, wkładają całe swoje serce, aby przygotować dzieci o świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym, zgodnie z wyzwaniami współczesnej cywilizacji. Wszystko to dzieje się z Państwa udziałem, w ramach współpracy związanej z kształceniem i wychowaniem.
Dziś wiele osób, którym Nauczyciele wskazywali drogę i uczyli postaw, podważa godność tego zawodu.
Spowodowało to, że pracownicy oświaty postanowili zawalczyć o jakość edukacji, godność i prestiż zawodu Nauczyciela. W referendum przeprowadzonym w okresie 18-19.03.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 95 % biorących udział w głosowaniu, gdyby nie zostały spełnione żądane postulaty. Ewentualny strajk, który może rozpocząć się 8 kwietnia, może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Państwa i Państwa dzieci, o czym będziecie Państwo informowani po zapadnięciu decyzji o jego podjęciu.
Bardzo prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość, bo celem jest dobra edukacja, a nie ma dobrej edukacji bez dobrych i godnie opłacanych Nauczycieli. To Uczeń jest i zawsze będzie dla dobrego Nauczyciela najważniejszy.

Nauczyciele PSP nr 2 w Kozienicach